Юлия Литовченко (juli_lit) wrote in ua_vet,
Юлия Литовченко
juli_lit
ua_vet

Пам'ятка для господарів котів, кішок та кошенят. Ч.1

Життя плюс кішка — це дивовижне поєднання, присягаюсь вам!
(Райнер Марія Рільке)


Шановні власники хатніх «мурчальних апаратів»! Ця «інструкція з експлуатації» призначена для Вас. Вона охоплює практично всі моменти утримання котів і допоможе Вам уникнути розповсюджених помилок. Усього найліпшого Вам і Вашим улюбленцям!

1. ХАРЧУВАННЯНатуральна їжа. Найкращим варіантом харчування є годування кішки натуральними свіжими продуктами. Однак слід пам'ятати, що кішка – хижак, і її система травлення відрізняється від людської. Отож годування «зі столу» неприпустиме! Природна їжа добра лише тоді, коли є грамотно підібраним, збалансованим раціоном.
Годувати можна: пісним м'ясом (яловичина, курка, індичка – без кісток), субпродуктами (яловичі або пташині шлунок, серце, нирки). М'ясо можна давати сире або ошпарене окропом, але обов’язково переморожене не менше 48 годин у морозильнику. Курячу або яловичу печінку – не частіше 1 разу на тиждень (краще варені). Риба – тільки морська, варена, не частіше 1 разу на тиждень. Рибу не можна давати кастрованим котам і тваринами з проблемами нирок. Кисломолочні продукти – всі, крім сметани з жирністю понад 10%, сир (білий); яйце (не частіше 1-2 раз на тиждень) – тільки жовток; молоко – знежирене (Увага! У багатьох кішок старших 3 місяців молоко спричиняє розвільнення). Каші – молочні (кошенятам), рисова і гречана, зварені на воді або бульйоні. Давати каші краще з м'ясом, причому співвідношення м'яса з кашею має бути 2:1, в кашу можна додавати овочі – варені (крім картоплі і бобових) і олію. Можна давати хліб, житній, особливо з висівками.
Годувати не можна: сіль, спеції, кості, свинина, жирна баранина, цукор, солодощі, бобові, смажені продукти, продукти з людського столу, риба річкова (адже в природі диким кішкам риба практично недоступна!). Кішки можуть мати різні дивні вподобання, але не треба їм потакати, принцип "їсть – отже йому це потрібне" до котів можна застосовувати не більше, ніж до людей.

Вітаміни – слід давати завжди (і кошенятам і дорослим кішкам) разом із кормом. При цьому слід дотримуватися дозування і ні в якому разі не використовувати «людські» вітаміни! Вітаміни мають бути якісними і від пристойного виробника.

Готові (промислові) корми. Це дуже зручний вид харчування – особливо для людей, яким важко підібрати відповідну для кота дієту. Однак, купуючи корм, ви повинні усвідомлювати, що всі готові корми поділяються на два класи – комерційні (де основна частина інвестицій іде на нав’язливу рекламу) і професійні (оновна частина інвестицій іде на закупівлю якісних інгредієнтів) і на два типи – сухі і консервовані.
Годувати можна: професійними кормами («Hill's», «Royal Canin», «Eukanuba», «Iams», «Orijen» тощо.). Це відносно дорогі корми, але цим виробникам ви можете довіряти, до того ж, харчова цінність у таких кормів значно вища, ніж у комерційних, отож зрештою професійні корми виявляються набагато дешевшими.
Годувати не можна: комерційними кормами (Wiskas, Friskis, Kitikat, Darling, Клуб 4 Лапи тощо). Такі корми мають низьку харчову цінність, а в деяких випадках навіть шкідливі. Погані корми містять мало корисного і багато привабливого, кішки готові їх їсти в будь-яких кількостях, а добрі господарі тішаться і не скупляться – адже корм такий «доступний»! В результаті – букет захворювань, від сечокам’яної хвороби і до важких гастритів, дерматозів. Остерігайтесь підробок!
Обираючи корм, пам’ятайте: добрі виробники вказують на пачках вік, для якого призначений корм (адже не можна годувати однаково кошеня і дорослого кота) та інші спеціальні дані. Відрізнити професійний корм від комерційного легко: реклама других присутня практично всюди, вони відомі і популярні, натомість перші рекламуються нечасто і продають їх в зоомагазинах, у ветеринарних клініках і на виставках.
Стежте за тим, щоб у тварини був постійний доступ до свіжої води! Кицям, які мало п’ють, давати сухий корм небажано – великий ризик перевантаження нирок!
Багато хто з ветеринарів не рекомендує годувати котиків одночасно кормами і натуральною їжею. Якщо ж ви це робите, то принаймні перерва між годуванням сухим кормом і натуральними продуктами має бути не менше шести годин. При годуванні сухим кормом давати вітаміни не треба.
Слід запам’ятати ще одне правило: не можна різко міняти один вид корму на інший.

Годувати кошеня слід приблизно 5 разів на день невеликими порціями, поступово (до року) перевести на дворазове годування. Якщо ви даєте сухий корм, насипте в миску денну норму, котик сам вибере собі зручний режим.

Пам’ятку "ПРАВИЛЬНОЕ ПИТАНИЕ КОШКИ" (російською мовою) можна скачати за наступним посиланням:
http://forum.ua-vet.com/download/file.php?id=1826


Далі буде.
Постійна адреса пам’ятки у форматі, придатному для роздрукування:
http://forum.ua-vet.com/download/file.php?id=8226

© Форум помощи животным UAVet
Tags: полезные советы
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment